Крымский форум (Crimea-Board) Поиск Участники Помощь Текстовая версия Crimea-Board.Net
Здравствуйте Гость .:: Вход :: Регистрация ::. .:: Выслать повторно письмо для активации  
 
> Рекламный блок.
 
 
 
 
 
> Ваша реклама, здесь
 
 
 

  Start new topic Start Poll 

> Подпишись!
Virus | Профиль
Дата 16 Февраля, 2005, 16:59
Quote PostInfected by Life
Group Icon

Группа: VIP
Сообщений: 632
Регистрация: 06.11.03
Авторитет: 0
Вне форума

Предупреждения:
(0%) -----


http://letter.org.ua/


____________________
killall -9 war && make love

Remote Admin Service
PMUsers WebsiteAOLYahoo
Бобер | Бездомный
Реклама двигатель прогресса       
Quote PostА кому сча лехко?
Group Icon


_________________
Желающим разместить рекламу смотреть сюдой
/   
Rumata | Профиль
Дата 16 Февраля, 2005, 17:07
Quote PostThe One
Group Icon

Группа: Admin
Сообщений: немеряно
Регистрация: 21.06.03
Авторитет: 79
Вне форумакому лень ходить по ссылке, текст обращения :

Президенту України Ющенку В.А.

Копія:
Прем'єр-міністру України Тимошенко Ю.В.
До Міністерства економіки та європейської інтеграції
До Ради з Національної Безпеки та Оборони
До Міністерства Освіти та Науки


Шановний Вікторе Андрійовичу!До Вас звертається спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення (ВПЗ). Наша спільнота не є офіційно зареєстрованою організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є створення, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Кількість членів нашої спільноти достеменно невідома, бо це кожен, хто користується ВПЗ чи підтримує ідею свободи, висловлену в ліцензіях на вільне розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) - GPL, BSD та інших, подібних до них.

Причиною звернення є сучасний стан справ в Україні щодо використання ПЗ та політики уряду, пов'язаної з використанням ПЗ в державних установах.

Загальноприйнятою практикою в Україні є прийняття контролюючими органами звітності у закритих форматах, що належать закордонній корпорації Microsoft Corporation, або у форматах ПЗ, яке працює винятково в операційних системах цієї компанії. Це має досить сумні наслідки:
1. Робота державних структур стає непрозорою.
2. Відбувається відтік українського капіталу назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення.
3. Держава витрачає гроші платників податків на створення робочих місць для закордонних компаній.
4. Створюються безмежні можливості для корупції та зловживань з боку урядовців, які розподіляють державні кошти.

І це в той час, коли існують українізовані примірники ПЗ. Українські фахівці створили такі програмні пакети, як: операційні системи Black Cat Linux (через брак коштів передано у власність російській ASP Linux), MyLinux ("сертифікована" СБУ) та Blin Linux; електронна бухгалтерія iceB. На цей час українізовано такі програмні комплекси: офісний пакет OpenOffice.org, віконний менеджер KDE з вбудованим пакетом прикладного ПЗ, графічний пакет GIMP. Інші проекти перебувають у дуже скрутному становищі через брак фінансування.

Дуже дивно те, що держава жодного разу не оголосила тендер на постачання ПЗ до державних установ та державних навчальних закладів. Одразу було прийнято рішення про закупівлю ПЗ виробництва Microsoft Corporation. Фактично ПЗ виробництва Microsoft Corporation уже є державним стандартом. Саме його переважно вивчають у школах та неспеціалізованих навчальних закладах. Microsoft Corporation нині є майже повним монополістом з постачання операційних систем та офісних пакетів на українському ринку ПЗ.

Досить дивно чути від попереднього (а тим більше - чинного) міністра освіти і науки, що укладено домовленість з Microsoft Corporation про закупівлю ПЗ та його українізацію. Взагалі, використання державними установами ПЗ, яке не перекладено державною мовою - це неповага до самих себе та до своєї мови. Це викликає підозру в зацікавленості урядовців, які ухвалюють такі рішення. І це в той час, коли існують не гірші за якістю примірники ПЗ, перекладені українською. Не менш цікаво й те, що Організація Об'єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує до використання ПЗ саме з відкритим вихідним кодом. В Об'єднаній Європі також активно відмовляються від ПЗ Microsoft Corporation на користь ВПЗ. Наприклад, у Франції ухвалено рішення про використання для документообігу офісного пакета OpenOffice.org; в Чехії постановили перевести поштове відомство на операційну систему SuSE Linux; міська влада Мюнхена віддала розпорядження про перехід на SuSE Linux. Ці дії стали наслідком низької якості ПЗ Microsoft Corporation. Навіть в Україні вже є досвід застосування ВПЗ в державних установах - це використання Міністерством Юстиції операційної системи MyLinux. Вкрай дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах, незважаючи на відомі проблеми із захистом інформації в цьому ПЗ, а це, безумовно, становить загрозу національній безпеці України.

Україна є країною з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але водночас держава витрачає кошти на продукцію іноземних компаній, замість стимулювання розвитку власної продукції, підтримки вітчизняного виробника та підготовки своїх фахівців. Саме через брак підтримки вітчизняного виробника українські навчальні заклади готують фахівців переважно для закордонних комерційних структур. У випадку використання в Україні ВПЗ буде створено велику кількість робочих місць для фахівців з інформаційних технологій, які зараз вимушені шукати роботу за кордоном. Спочатку це буде зумовлено необхідністю перенести наявне ПЗ на нову платформу. Потім виникне необхідність супроводу цього ПЗ в сучасному вигляді. До того ж ВПЗ має меншу початкову вартість і зовсім не має рентної вартості. Воно має набагато меншу потребу в обслуговуванні. Єдине, чим воно дорожче (на думку користувачів операційної системи-конкурента) - це підготовкою персоналу для роботи з ним. Але слід врахувати й те, що зараз ніде не навчають користуватися саме цим ПЗ. Нині лише готують фахівців з обслуговування. Навчання користувачів працювати з новим ПЗ буде не дорожчим та забере не більше часу, аніж навчання користувачів MS Windows. Навчання викладачів та створення навчальних програм триватиме не більш як декілька місяців. Опанування нового програмного середовища існуючими кадрами може тривати, залежно від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовнішим є те, що витрачені кошти залишаться в державі, а не будуть перераховані закордонним організаціям. Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення уряду Південної Кореї. За підрахунками, переведення на вільне ПЗ 20% робочих місць та 30% серверів у державних установах цієї країни дасть змогу щороку заощаджувати близько 300 млн доларів США.

Ми в жодному випадку не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft Corporation, а натомість намагаємось донести до Вас недоцільність цього вибору. На Давоському форумі Ви домовилися з паном Вільямом Гейтсом про інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Базувати освіту тільки на продуктах Microsoft - це робити українців вічними данцями надприбуткової й без нас корпорації за рахунок нав'язування цього ПЗ в процесі освіти. Освіта має базуватися на відкритих стандартах і рішеннях, тобто на вільному ПЗ, адже в основі освіти й науки лежить принцип відкритості. Так, боротися з піратством треба, але не тими методами, до яких вдаються в Україні. Інвестиції в освіту є дуже вигідними для Microsoft Corporation, оскільки передбачають привчання українців до їхнього ПЗ, а звідси - ще більшу монополізацію ринку, якої нам не можна допустити. Україна має бути вільною зокрема й у виборі програмного забезпечення, в якому працює. Ми не повинні йти на поступки недалекоглядним та низькокомпетентним урядовцям, які змушують використовувати саме те ПЗ, яке їм особисто більше подобається чи за популяризацію якого вони отримали хабар. Державні органи мають дати користувачам змогу самим обирати ПЗ, замість того щоб нав'язувати їм свій продукт. Боротьба з піратством в Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього й не вживатиме відповідних заходів. За будь-яку власність потрібно платити, зокрема й за інтелектуальну. Отже, може, слід дати користувачам свободу вибору щодо того, яке ПЗ і за яку ціну купувати? Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цієї проблеми й шляхів її розв'язання, пропонує Вам наступне:

1. Беручи до уваги питання національної безпеки та розвиток саме українського економічного потенціалу, рішуче відмовитися від практики використання приватного програмного забезпечення та закритих (і тому потенційно небезпечних) файлових форматів в органах державної влади та місцевого самоврядування, зокрема в закладах освіти.

2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити й затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даними між державними установами, громадянами, підприємствами, установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.

3. Маючи за критерій ефективності роботи Президента й Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі в закордонних компаній (зокрема у корпорації Microsoft) продукції з інформатизації, на створення робочих місць із метою додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм і систем, що вже існують на умовах відкритостівихідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL, BSD, тощо, для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.

4. Прагнучи ефективного й відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації, запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не залежала від людського фактора (в особі чиновника або групи чиновників) та мала можливості громадського контролю.

5. Сприяти ухваленню Верховною Радою України закону "Про використання Відкритих форматів даних та Вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства", проект якого було внесено 18 червня 2003 року.

Сподіваємося, що вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані у визначенні курсу політики нової влади, очолюваної Вами. Вказані заходи можуть видаватися амбітними, але вони є вкрай необхідними нашій молодій державі, яка нарешті стала на шлях демократичного розвитку. Зі свого боку учасники спільноти користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати всіляку можливу підтримку та взяти участь в усіх етапах цього процесу. Сподіваємося на те, що це звернення дасть Вам та Уряду змогу з іншого боку поглянути на проблеми ринку ПЗ в Україні та на боротьбу з піратством.З повагою
Спільнота користувачів та розробників Вільного програмного забезпечення України, Громадяни України, Виборці.


____________________
user posted image user posted image user posted image

Все другие новости, интересности, ответы на вопросы и пр.
Вступайте, подписывайтесь, присоединяйтесь.


2/59655   
BelAmor |
Дата 16 Февраля, 2005, 18:20
Quote PostUnregistered

Отличное письмо всеми 101 клавишами за! А OpenOffice мне вообще понравился, я сразу у себя грохнул Майкрософт.
Fireball | Профиль
Дата 16 Февраля, 2005, 22:53
Quote Post
Group Icon

Группа: VIP
Сообщений: 1734
Регистрация: 25.06.03
Авторитет: 0
Вне форума

Предупреждения:
(0%) -----


Всем подписавшим линуксоидам срочно сделать export LANG=uk_UA.KOI8-U и радоваться
"вiдкритим технологiям на державной мовi" smile.gif

А если серьезно, то такие акции полезны, даже если прямых результатов не будет. От властей нужно постоянно что-то требовать, только тогда есть какой-то шанс что элита что-то сделает для народа. В Европе не смотря на мощное лобби массовые протесты против введения патентов на программное обеспечение все-таки дали ощутимый эффект. Пока что вопрос с патентами отложили.
PMEmail PosterUsers Website
Vadim Y. Gradoboyev | Профиль
Дата 17 Февраля, 2005, 1:28
Quote Post
Group Icon

Группа: Banned
Сообщений: 657
Регистрация: 17.03.04
Авторитет: 0
Вне форума

Предупреждения:
(40%) XX---


Рекомендую почитать про Сергея Кубушина, Бориса Мостового, созданный ими KSI Linux, поддержку Global Ukraine, первые выборы президента, когда победил Л.Д. Кучма и много другое ...

http://groups.google.com.ua/groups?q=%D0%9...o.gu.net&rnum=1

Если что то не поймёте - прокомментирую.____________________
подпись удалена
PMEmail PosterUsers Website

Topic Options Start new topic Start Poll 

 [ Script Execution time: 0.0880 ]   [ 12 queries used ]   [ GZIP включён ]


Создание и продвижение сайтов в КрымуTop